Intradenní obchodování
Základním znakem tohoto typu intradenního obchodování, jinak řečeno také day tradingu spočívá v tom, že uzavírání obchodů probíhá v den jejich otevření. Intradenní obchodník tedy plánuje své profity spíše menší, než je průměrná range (což je rozdíl mezi maximální a minimální cenou za sledovaného období) a zároveň před uzavřením trhu daný den, to znamená, že nemá otevřenou pozici. Od swingového obchodníka se tedy liší tak, že ten drží svou obchodní pozici přes noc, někdy i několik týdnů.
Nyní se ale ještě vrátíme k intradennímu obchodování Tradecz. Trader (obchodující osoba) každý večer zavírá své otevřené dveře, ať už se nachází v zisku nebo ztrátě. Nejsou pro ně prioritou dlouhodobé trendy a ani na nich nelpí. Každý ten pro takového trandera začíná zcela nanovo, s čistým štítem, bez různých překvapení, a bez ohledu na to, co se odehrálo noc minulou.
Tento styl obchodování, si většina obchodníků zvolí právě na začátku, aniž by věděli, že právě tohoto je jeden z nejnáročnějších způsobů obchodování vůbec.
Day trader si většinou chodí pro tržní pohyby, které jsou v rozmezí 6-20 pipů (což je cenový přírůstek, jehož daná hodnota závisí na konkrétním trhu) samozřejmě záleží, o jaký cenový instrument zrovna jde. V průběhu dne se trh mění směrem nahoru i dolu, každý trader se snaží získat od každého cenového výkyvu kousek. Nazýváno běžným tržním pohybem.
Aby se trader vysledoval příležitosti má v podstatě celý den, zároveň to ale může vést i k přeobchodování. Správný trader by měl sledovat trhy maximálně 6 hodin denně, rozprostřených v průběhu celého dne.
Než se tedy pustíte do jakéhokoliv obchodování tak si určitě projděte a nastudujte všechny dostupné informace, které najdete. Případně si nechte poradit od někoho zkušeného, který se v této oblasti pohybuje a leccos vám může poradit. Určitě toho nebudete litovat.