Domek na stromě
Líbí se vám takzvané stromové domy? Můžete si je vybudovat také sami, a stanou se vaším oblíbeným místem k odpočinku, zahradním altánem, jako alternativní sezónní noclehárna pro přespání hostů, anebo originální útočiště pro dětské hry. Jednoduše můžete dřevěný domek umístit i do koruny stromu. Stromové domy se mohou snadno stát výzvou pro šikovné kutily.
Útočiště na stromě
Domy na stromech se objevují na různých místech světa už po staletí, a to především z praktických důvodů. Obyvatelé stromových domů zde nacházejí bezpečné útočiště například:
· Před vodou.
· Před divokou zvěří.
· Před útokem nepřátel.
Takováto exotická obydlí pak vždy inspirovala ke stavbě stromových domků i obyvatele na území Evropy, anebo severní Ameriky. Zde v Evropě se však staví domky v korunách stromů především pro zábavu a relaxaci. Často se ale mezi takovými domky najdou i velkolepé stavby, které umožňují bydlení na stromě s veškerým komfortem.
Vybudujte si svůj stromový domek
Jestliže zatoužíte po podobném obydlí na stromě, můžete si vybudovat takovýto domek svépomocí. Pokud jste zkušeným kutilem, který je vybavený vším potřebným pro práci se dřevem, není to zase až takový problém.
v Nejprve je třeba se porozhlédnout po vhodném stromě, anebo seskupení stromů na stavbu. Výběr vhodného stromu je také dobré zkonzultovat s odborníkem, který posoudí jeho zdravotní stav. Pro stavbu takovýchto obydlí jsou vhodné zejména javor, dub, jedle, nebo buk.
v Také je třeba si promyslet, co od plánovaného stromového obydlí očekáváte, zda byste rádi vytvořili pouze relaxační posezení na vychutnání si sklenky něčeho dobrého, s krásnou vyhlídkou do krajiny, nebo originální bungalov, kam se vejdete i s rodinou a přáteli a dokonce i s grilem.
v Výšku pro podlahu domu nejlépe určíme tak, aby pod stromem mohl procházet vzpřímený dospělý člověk průměrného vzrůstu. Jinak není nutné umísťovat domek ve větvích zbytečně vysoko.